K zamyšlení

Darren Shan-Procesí Mrtvých

12. dubna 2012 v 21:03 | Iva |  Knihy
Knížka od mého oblíbeného Irského autora Darrena Shana,který se specializuje na žánr fantasy,a tentokrát promlouvá trilogií Město hlavně ke starším lidem a dospělým.Tuhle knížku jsem jako teenager našla v prohrabávání hororů v dospěláckém oddělení naší knihovny a jsem opravdu spokojená s výsledkem.

Když se kardinál podrbal na zadku...tak takhle ona vybájená kniha začíná.Kapak Raimi přijíždí vlakem do města plného zločinu,o kterém spousta občanů ani neví.Raimi přijíždí se snem stát se gansterem,začne u svého strýce Thea.Theo je gangster,který míval rodinu,ale žena mu umřela při porodu a narozený syn zemřel pár let po ní.Jeho život šel z kopce,ale dokázal se postavit na nohy a znovu začal budovat ztracenou kariéru.Nyní se od něj Raimi učí jak "podnikat" ve světě trestanců a nebo alespoň nečistých lidí.
když Thea i celou skupinu jeho lidí zabijí při jedné z akcí,musí se Kapak jako jediný přežilý člověk podrobit vrahům a nechat se jimi odvést.Dostane se k samotnému kardinálovi-muži,jemuž celé město prakticky patří.Kardinál ho vezme pod svou ochrannou ruku a začne se učit podnikání.Až prý bude moci být dobrým-a legálním-pojišťovákem,bude moci postupovat dál.Během jeho postupu mizí přítel Adrian a noc potom se na město snese známá a záhadná zelená mlha.
Raimi dál poznává město a dostává se do osobní přízně Kardinála.Zaplete se s Amou,ženou,kterou potkává na schodech centrály(vzláštní setkání-to mi věřte).Dále taky zjišťuje informace o seznamu Ayumarka,kde je mimo jiné i s Amou napsané jeho jméno.
Co s ním Kardinál zamýšlí ?Jakto,že jako jediný z Theova gangu přežil?
Jsou tu i další otázky,ale postupně nalézáme odpovědi,a i přez to nám zbyde spousta myšlenek v hlavě,a je to opravdu druh knížky,kdy budete přemýšlet,co se bude dít dál.
Nikdy jsem ve světě gangsterů nežila,takže to nemůžu porovnávat s realitou,ale Darren Shan mi opravdu přiblížil jiný svět a rozšířil můj obzor v oblasti inků (hehe :D).Tahle knížka-pokud jste už od tohoto autora už něco četli(upíří ságu Darren Shan,Demonata...)-vám opravdu ukáže,že D.Shan má na víc,než psaní pro mladé.Mám tu knížku opravdu ráda a brzo se chystám přečíst i zbylé dva díly. :) Doporučuju přečíst! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama