K zamyšlení

APH-Spain-Romano>překlad

1. května 2012 v 13:30 | Iva |  Povídky-Yaoi/Shounen-ai
Lovino nenáviděl své jméno.
Nepomohlo mu ani to,že se jeho otec toto jméno dočetl v erotickém románu,kde to bylo jmémo hlavního hrdiny.Ten román četl jeho otec,když poprvé potkal Lovinovu matku.Jeho otec se pravděpodobně nedíval na význam toho jména předtím,než ho dal svému čerstvě narozenému,prvnímu synovi,línému bastardovi.


Lovino si našel jeho význam,když mu bylo deset a díval se na net.Až potom mu došlo,že bylo lepší nevědět.
Lovino podle všeho pochází italského "rovino"(pozn:google říká:nesnesitelná krutost),první osoba v časování slova "rovinare"(pozn:zřícenina). "Rovinare" má znamenat 'zřícení,zničení...',což z "rovino" dělá 'já ničím...'
Kdo kurva dokáže pojmenovat svého syna 'já ničím'? Je to jméno,kterým by jste pojmenovali zbraň,nebo ty roboty s velkou prdelí,co se objevují v Japonských animovaných filmech,které jeho spolubydlící miloval.Kdo ku*va by dal někomu jméno jaké má zastánce erotického románu? Co,byl jeho ču*ák nějakou zbraní hromadného ničení?
Takže ve zkratce,Lovino nenáviděl své jméno.Vědomě usiloval o prosazení jeho prostředního jména(což,každému pro informaci,říká,že jeho prostřední jméno bylo Romano,protože to nebyl jen Romano st.,líný bastard,kdo byl taky tak zatraceně egoistický.Nikdy nepřemýšlel nad tím,jak absolutně zku*veně hnusně Lovino Romano Vargas zní,Mio Dio),kdykoliv se ho někdo zeptal na jméno.
Takže,pociťoval mírný šok,probíhající jeho tělem,když slyšel obávané první jméno,procházející jeho rty jako odpověď na barmanovu otázku.Ta pod**aná dimplomka se k němu dostala,že jo?
Barman ho potěšil bleskovým,širokým a otřesně zářivým úsměvem.
"Jedno capuccino s trojtou dávkou espressa pro Lovina,a to hned teď!" Lovino si doopravdy přál neslyšet jeho jméno vyslovené tímhle způsobem,jakoby si barman každou slabiku degustoval a vychutnával jemně na svém jazyku,jen s malým náznakem přízvuku!,jak to Mr.Barman udělal.Nejen,že nasadil laťku ve vyslovování jeho jména,ale na oh,každý zku*vený člověk na planetě ho donutil cítit jak nějak asi si Barmanova ústa vychutnávají ten okamžik,a chutnalo to úžasně.A to určitě nebylo něco,co potřeboval cítit.Rozhodně ne.
Lovino si vzal svoje frappé do kelímku,protože když seděl mezi těmi zku*venými diplomaty,svět se v přestávce na kafe zlomil a přestal existovat, a tak se radši vyhnul tomu,aby se díval po stole v prázdné kavárně tím,že se místo toho opřel o pult naproti pokladně.
Barman to vzal jako výzvu,že chce Lovino zůstat a popovídat.A tak,když opatrně odměřoval kávová zrna a nasypal je do kávovaru,tak mezitím,naprosto nenuceně řekl: "Myslím,že Lovino je roztomilé jméno."
Je roztomilé jen,když to říkáš takhle,připustil Lovino ve svých myšlenkách.Místo toho ale zamumlal 'Ne když víš,co to sakra znamená."
Barman si zamyšleně olízl rty,což Lovina přimělo pocítit skutečné vedro,jaké v kavárně bylo."No," řekl zamyšleně, "myslím,že význam mého jména vůbec není tak důležitý.Po dvacet-sedm let vím,že moje jméno je Antonio a do teď nevím,co znamená!"
Lovino zíral na Barmana. "Řekl jsi mi snad právě svoje jméno a věk?",zeptal se pomalu.
Antonio na něj zamrkal. "Už tomu tak bude.Už mně začínalo unavovat,že mám počkat než se na to zeptáš." Přitlačil k Lovinovi jeho šálek. "Vroucí nápoj výborného capuccina pro Lovina~"
Lovino se podíval směrem dolů na šálek.Antonio nakreslil lahodné srdce do té pěny,rovnoměrně obklíčené sladkými kytičkami. "To vypadá dost hezky",řekl,mírně dojatý.
"Chtěl bys někoho,aby šel s tím šálkem?"
"Ne děkuju-Co?" Lovino opět civěl na Antonia.
Antonio už si mezitím sundával svou zástěru. "Neboj.Moje směna už dávno skončila.Už vím tvoje jméno,a asi se toho o tobě chci dozvědět víc.Třeba tovje zájmy,co máš rád,co nemáš rád,a tak dále a tak dále." Ušklíbl se na Lovina "Co ty na to,Lovino?"
Lovino se hloupě uculil. "No,moje práce je dotěrný bastard,takže by jsme to měli udělat rychle."
Antonio vylezl z poza pokladny a hned byl vedle Lovina. "Ah,využívat tvoji práci jako člověka?Jeden další fakt o Lovinovi,který jsem se dozvěděl za méně než deset minut."
Lovinovo hloupé culení přerostlo v široký úšklebek.Jestli bude Antonio pokračovat s tím svým způsobem,jakým říká jeho jméno,jakoby by mu tím vyznával sladkou lásku,Lovino se do něj asi brzo zamiluje.

Dopsáno,ale nejsem spokojená s tím,jak se tam místy motám v překladu.Doporučuju vám přečíst si originál a přebrat si to,jak budete moct
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama