K zamyšlení

Why u no like Otaku?

7. července 2012 v 12:49 | Iva |  Absolutní smetiště a změť nápadů
Co vidím,tak jsou asi tři známé anti-otaku blogy.Tuším,že jeden z nich už byl taky pod palbou otaku,kteří bránili svůj zájem.Dívence z toho vzniknul asi malý šok,protože na naše otázky ani na komentáře nereagovala,od té doby ani nepřidala žádný článek.Takhle dopadnou ti,co o nás říkají,že nemáme IQ a tak.

Ne nejsem namyšlená,ale pokud někdo odsuzuje otaku tím,že jsou tlustí,řekněte mi,jsou všichni neotaku hubení?
Pokud jsou otaku blbí,vysvětlete mi,jakto,že kamarádka je otaku a má samé jedničky na vysvědčení?!
Že otaku nemají společenský život?Ale no tak!Každý rok na srazech se setkávají se stovkami lidí,a spoustu z nich také poznají.Utváření přátelství je navíc v otaku komunitě opravdu snadné,protože otaku dokáží přijmout každého,kdo je nekritizuje nebo není prostě debil.
Že se otaku nedokáží bavit o ničem jiném než o anime,manze a Japonsku?Když je nějaká fanynka One Direction(<ze života,s jednou sedím ve škole) tak se taky nebaví skoro o ničem jiném.I přezto ale se dokážeme bavit o spoustě věcí,například o tom jak je nemožné cokoliv ušít,kde sehnat peníze nebo témata,která se ani trochu netýkají srazů,cosplayů a všeho kolem.

Víte,anime je o lásce,nejsou to kreslené postavičky,mají jakousi 2D duši.Jejich emoce jsou tak hlubokomyslně čitelné,že se občas sami ztotožňujete s charakterem.Když koukáte na romantický shoujo anime,brečíte třeba spolu s uplakanou Nanami Takahashi,nebo vás rozbrečí i to,když se jednoduše rozloučej.
Anime je závislost,výplň času a hlavně úžasný způsob k seznámení se s mnoha úžasnými lidmi.
Málokdo tomu uvěří,ale pokémony a všechny lidi,co se bavili o nčem jako bylo "Naruto" jsem považovala za děti,opravdu za malé,nezralé děti.Se svojí nejlepší kamarádkou jsem vycházela i přezot,že jsem nevěděla,že je jednou "z těch dětí".
Když mi ale ukázala Hetálii-bude to znít překresleně-byla jsem opravdu nadšená životem otaku.Najednou se vám otevírá brána k lidem,které by jste jako neznalec jednoduše neznali.S nejlepší kamarádkou jste najednou nejlepšejší kamarádky co to jde a máte se s ní o co víc bavit.


Záleží na výběru
Ne každému sedne shoujo nebo mecha.Anime má několik druhů,takže každý si vybere,co chce a co se mu líbí.Jde o výběr.Jedni chtějí něco vážného s dvěma/třema krásnýma chlapama,tak si vyberou Kuroshitsuji.Někdo zas chce představu zabíjení pouhým napsání jména,uvažuje o tom,koho by zabil,tak si zvolí Death Note...No a jsou tu lidé co prostě chtějí nekonečné anime.....Naruto :D

Otaku jsou lidé(?)
Proč to někomu přijde tak nepochopitelné!Jsme normálně žijící,v osobnosti rozdvojení,lidé.Nezáleží na tom,jakého jsme pohlaví,kolik nám je,na výšce nebo váze.Jsme lidé jako každý jiný.Believerky nosí triko s Justinem,my máme tričko s Miku Hatsune a co?!
Chci tím říct,že i když je nebo není člověk otaku,vždycky je každý jiný.Bez tlustých nejsou hubení,takže nemůžete odsuzovat Otaku za to,že jimi jsou!Takovéhle řazení mi připomíná-ač nechvalně-známou druhou světovou.Nenáviděli lidi,jen kvůli tomu,že věřili v jiného Boha.Náboženská nenávist,rasová nenávist....Neřaďte nás k nim!Nikdo,žádný otaku ani nikdo snad nechce,aby přibyla ještě Otaku nenávist!!!


Prosím,anti otaku nebo prostě lidé,co nejste závislí na anime,dejte nám šanci být začleněni do života,jaký nám náleží!Život s přáteli,a je jedno,jestli jsou otaku nebo ne....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Takara Takara | Web | 9. července 2012 v 15:15 | Reagovat

Krásně napsaný článek, sama bych to neřekla líp ^^

2 Eddie^ Tsukuyomi Eddie^ Tsukuyomi | Web | 11. srpna 2012 v 20:00 | Reagovat

Dokonale napsaný... Neřekla bych to lépe. Někteří by se prostě nad sebou měli zamyslet.

3 Yuna Yuna | Web | 6. září 2012 v 15:04 | Reagovat

Pěkně jsi to napsala :) Taky jsem se s těmihle blogy setkala a nestačila jsem se divit, jací lidi můžou být. Hloupí, jsou opravdu hloupí. Vědí nějaké věci o anime, něco málo i o manze, ale nevědí naprosto nic o samotných Otaku, dívají se na ně z té stinné stránky, ze stránky, jakou ji popisují, která ani ve skutečnosti neexistuje. Jasně, jsou tady věci, co nejsou až tak ideální, ale....tohle je prostě už moc... Souhlasím s tebou. I Otaku i ne-otaku jsou lidi, tak proč ten předsudek?

4 Dee-Dee* Dee-Dee* | Web | 19. prosince 2012 v 19:58 | Reagovat

rozumná slova sestro!

5 mys mys | 13. dubna 2016 v 23:43 | Reagovat

V něčem máš pravdu, ale něco mi tu nehraje. Několikrát jsi zmínila, že otaku jsou závislí na anime. To ti přijde v pořádku? Podle mě je to dost velký průser, když už člověk není schopný bez něčeho vůbec existovat, navíc bez nečeho, co je objektivně zbytečné k životu (seriály).
Taky moc nechápu tu zálibu některých Čechů v japonských věcech. Japonsko je šílená země, kde se vraždí velryby údajně na "vědecké účely", ve skutečnosti jen pro maso, kde lidi běžně umírají stresem a přepracováním, normální otázka při seznamování dvou lidí je "kolik vyděláváš?", přetvařování je podporovaný a běžný styl komunikace... Naše kultura je přece jenom lepší, i přes všechny problémy co tu máme. Takže proč ta japanofilie? Proč ne třeba novozélandofilie nebo kanadofilie?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama