K zamyšlení

Rohy jsou pro Trolly!

6. října 2012 v 11:31 | Nadzu |  Absolutní smetiště a změť nápadů
Goddamit...Už je tomu dlouho,co jsem kdy dala na blog pořádnej článek...Eh...Je to dobrej nápad,když se za mnou ozývá z televize něco jako Kyrie Elleison? Fuck... >_>

Eh.K tématu.Chtěla jsem mluvit o rozích.Tj.Homestuck.Ano,jsem Homestucker.Už od sprna.Ale totálně mě to chytlo až v září.Teď je říjen a já už rozmakala cosplay.Cosplay patronky,Nepety Leijon.
Ještě sem pozdějc nahraju obrázky(cizí počítač,pomalejší počítač),jak Nepeta vypadá pro ty,co jí neznají,později někdy udělám článek pro neznalce HS,ale o tom fakt až pozdějc.
Chystám se vyrábět rohy z moduritu,kterej jsem si měla vybrat a koupit za svoje prachy,male táta mě jaksi předehnal...Takže budu pracovat s hmotou za 115 kč.Tenhle typ moduritu tvrdne buď vařením(kdy barvu nemění),nebo pečením(kdy nejdřív zrůžoví a pak zhnědne >_>)
Každej cosplayer HS asi četl návod na rohy někde na tumblr,projížděl YT,nebo si našel návod u Laknei(fuck...to časování mě zabije).Já jsem se dívala po nějakým lepším návodu,bohužel,doba stalkování užb ze mě vyprchala a tak jsem našla jen YT.
Ta holka netuším s čím pracuje,ale tak nějak si rozhodně nepředstavuju svojí práci.Moje práce bude spousta nemožných chyb a kdovíčeho.

Zkouška hmoty
Ne,že bych už začala vyrábět,nemám ani nákres,jen jsem zkoušela,co ta hmota dovede.Uloupla jsem tedy z 0,5 kg válečku pidikulku(Da fuq?) a hrála si.Bylo to malý,tak to šlo hned do měkka,takže s hmotou asi nebude moc problém.Mě debila ale napadlo až teď ráno jí nechat ztvrdnout uvařením,takže jsem si udělala v kuličce prasklinu.Aneb debilní moje logika.
No,byl to jen pokus,tak jsem ji zalila vodou z konvice a nechala ji tam pár minut.Fakticky ztrdla!Jen tam byla malá prasklina.Nu což,byl to pokus.
Tak jsem ju rozpůlila a koukla se dovnitř.V ruce se mi zjevila spousta prachu a drobečků,ale dva kousíčky z bývalého celku tam byly.A tady je první můj poznatek ohledně Moduritu-lepší převařit,než nedovařit.Nevím,jak se mi tahle teorie osvědčí u rohů,ale jasný je,že to tam namísto 15 minut nebudu nechávat půl hodiny.

Tvrdost hmoty a příp. reklamace
Hmota je nelehčená,takže si nestěžujte,pokud jste přišli z tělocviku,sotva zvednete ruce a chcete držet hmotu.Není těžká,ale trochu cejtit v hnátě je.(Gomen za moje výrazy,jsem na svou mluvu navyklá)
NIcméně je tvrdá jako...jako zmraženej knedlík,lepší přirovnání neznám.Tak si tak říkám,jestli není prošlá nebo tak něco.Nicméně zkoumám krabičku a tam stojí "Pokud je hmota tvrdá,není to důvod pro reklamaci"
Takže nereklamovat,rozhňátat.(Zase blbý výraz a časování)

Návrh rohů a šetření
Vůbec nemám představu,jestli s hmotou vystačím na KK rohy(Karkat) a Nep rohy.Ale kdyžtak jsem ochotná Nepetě rohy zmenšit a uvidíme.Pracuju s Takarou,která sice ještě hmotu neviděla ani nic,ale to se vsákne.
Nicméně hodlám si předběžně nakreslit pár návrhů,přes týden ho upravit do perfekt-antifail podoby a rozhodnout se o dutosti,nositelnosti a příp.konstrukci.
Protože s konstrukcí se prostě maká líp :D
Úspora bude nějaká muset být,protože budou ještě KK rohy a nechcu Takaru nutit do dalšího zalízání do peněz.Časy jsou zlé,a i kdybych necosplayovala,prachy bych neměla. :D
U nošení se rozhoduju mezi nějakou supr sponou nebo jednoduše-čelenka.Laknea má pak na svým blogu další tutoriál,pro lepší přepravu rohů a to tenhle.
No,ještě jendo video a k plánu rohů zatím končím.Jen ještě řeknu,že přes tejden hodlám teda udělat nákres,rozhodnout postup(ten sem možná vypsat jen tak stručně v bodech,popř.napsat teoretická rizika :3 to zní chytře) a o víkendu se do výroby pustit(podle času)
Hodlám si to dokumentovat,protože jsem tak nepraktickej člověk,že to prostě musím zarchívovat.Navíc,zas je to něco jinýho,když vaříte a použijete tempery,než když Laknea použila akrylovky a měla tvrdnoucí hmotu.
Navíc určitě to vařením ztežkne,takže podat hlášení o váze a praktičnosti :3
Tož...toto se dá jako článek uznat.Jen ještě přiložím to video,co jsem našla. :3


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama